Моршинська ропа
 - це лікувальний розсіл, природній сильно мінералізований концентрат. Розчини можна виготовляти і застосовувати не лише в умовах курорту, а й у стаціонарах, профілакторіях, в домашніх умовах.


Лікувальна сила курорту Моршин


Моршинське родовище – одне з небагатьох у світі джерел чистої природної води, що має ідеально збалансований для людини мінеральний склад. Завдяки своїй природній чистоті та збалансованості вона, на відміну від більшості питних вод, представлених на нашому ринку, не потребує штучного технічного вдосконалення. 

Курорт Моршин  потужний рекреаційний комплекс міждержавного значення. Ці пояснюэться, насамперед, в унікальністю його мінеральних вод. Так, джерело № 1 являє собою шахтний колодязь глибиною близько 50 м. Його вода високомінералізована (ропа, розеол). Цією якістю воно відрізняється від багатьох лікувальних джерел на курортах світового значення. Мінеральна вода джерела посідає перше місце серед аналогічних відомих лікувальних вод (баталінської, озера Шира, Кіссінгена. Карлових Вар, Марієнбада тощо).

Загальна мінералізація ропи з глибиною колодязя збільшується з 16 г/л (поверхневий шар) до 400 г/л (придонний шар). Змінюється також співвідношення між окремими хімічними елементами в залежності від глибини колодязя. Виділяється три шари води різного типу: поверхневий шар — хлоридно-сульфатно-натрієва вода з загальною мінералізацією 16 г/л, середній шар — хлоридно-натрієва з загальною мінералізацією 336 г/л, придонний шар — хлоридно-сульфатно-натрієва-магнієва з загальною мінералізацією до 400 г/л.
Цілющі властивості мінеральної води джерела № 1 посилюються через збагачення її мікроелементами — марганцю, заліза, брому, йоду. Містяться вони в дуже значних кількостях, і відіграють важливу роль у лікуванні.

Моршинська ропа
- це лікувальний розсіл, природній сильномінералізований концентрат. Для вживання розводиться питною водою. Розчини можна виготовляти і застосовувати не лише в умовах курорту, а й у стаціонарах, профілакторіях, в домашніх умовах.

На курорті працює кілька свердловин, що мають різну, але значну мінералізацію води.
Значно розширює діапазон дії лікувальних властивостей курорту, створює передумови для розвитку його як поліфункціонального рекреаційного комплексу джерело № 4.
Вода джерела № 4 за мінералізацією близька до дощової (0,17 г/л). За хімічним складом вона гідрокарбонатно-кальцієва. Крім відмічених інгредієнтів, до її складу входять калій, натрій, магній, залізо, сульфати, але в менших кількостях». Крім того,вода цього джерела радіоактивна, з постійним вмістом родону і підвищеним вмістом розчиненого кисню.
Моршин розміщений у Передкарпатті, що дає можливість відпочиваючим ознайомитися з історією цього краю, його сьогоденням, милуватися чудовими краєвидами, відчувати на собі благотворний вплив його клімату, Так, за середньорічною температурою (+7,7°) Моршин близький до курортів Кавказу, зокрема до Кисловодську (+7,7°).
Можливості дальшого освоєння рекреаційних ресурсів Моршина далеко не вичерпані. Він має всі передумови для перетворення в курорт світового значення.

Моршинська ропа застосовується для лікування захворюваннь шлунку, жовчевого міхура та жовчевивідних шляхів.

Багаторічна практика показала велику лікувальну цінність Моршинської ропи, терапевтичний ефект її при лікуванні захворювань органів травлення загальновідомий.

З 1879 року на базі джерел ропи функціонує курорт Моршин. До 1939 року Моршинська ропа постачалася в Європу та Америку, стала відома у світі. В Радянському Союзі ропа була визнана унікальною, Моршин став курортом всесоюзного значення

Зараз Моршинську ропу можна придбати в аптеках.

Починаючи з 2008 року Моршинська ропа розливається в пляшку зеленого кольору об'ємом 0,7 л., чого достатньо для проведення повного курсу лікування в домашніх умовах.